Výlety

Retro vyjížďka aneb za Barešem bez Bareše

Podzimní čas s doprovodnou nízkou teplotou (0,5-1 stupeň celsiový), absence či nevyhovující stav vyhovujícího kola, jasná preference terénu před hladkým asfaltem, místo srazu nebo jiné okolnosti zabránily hojnější účasti na retro vyjížďce a způsobily, že vyjeli jen ti, kteří to měli z domova nejblíž.


Vyjížďku jsme pojali opravdu stylově. Robert kromě kola volil i retro oblečení, Láďa zakázal používat vymoženosti moderní civilizace (mobil a GPS), což jsme nejvíce ocenili ve chvíli, kdy jsme se vzájemně ztratili nebo dojeli fungl novou cyklostezkou doprostřed pole.

První zastávka se nesla v duchu nakukování do výlohy Barešova servisu a vítání s velmi svátečním účastníkem vyjížděk Martinem Kučerou, který nás následně mistrně navigoval rozkopaným centrem Staré Boleslavi do prý kultovní hospody Modrá hvězda. Zde jsme se příliš neohřáli, neboť pro cigaretový kouř na sebe téměř nebylo vidět a přejeli do lokálu kousek vedle.


Po pauzírování časově neúměrnému času jízdy a prohlídce domu Kučerových jsme to valili směrem na Skorkov, což zjitřilo emoce převážně Láďovi, který zde prožil klíčové okamžiky své závodní kariéry. Helena si příležitost vytáhnout retro stroj překvapivě nechala na jindy. Ale aspoň nám ho ukázala, má čestné místo ve sklepě.

Cílem se nám stala Lysá. Čekání na vlak bylo vyplněno ukázkou medajlí (věřte, že stojí za to je vidět!, takové jsem nedostala ani na gymnastických závodech), cesta domů se nesla v duchu diskuse na téma výroba rámu na zakázku. Jelikož nebylo pochyb, že nastolené téma bude pokračovat i v hospodě, učinila jsem hlasité rozhodnutí, že pojedu domu napřed.


Pád zaviněný neviditelným pařezem uprostřed cesty (v místě kudy jsme paradoxně objížděli zavřený úsek nejnákladnější cyklostezky v historii) s následkem ohnutí rámu Láďova RB a zavřená hospoda měly za následek včasný dojezd domů. Vida, že to jde! Ale za jakou cenu?

Celková bilance: Na vyjížďku k Barešovi žádný Bareš nejel. Láďa namísto oslavy rámu bude potřebovat jiný. Čím dál víc zjišťuju, že silniční cyklistika není mojí disciplínou a že převody jsou fajn. Jen Standa nepřekvapil: jeho kolo vykazovalo ještě větší opotřebení než na minulých vyjížďkách, tentokrát vydávalo takřka zvonivý zvuk.

Příští rok se pojede k Šírerovi do Berouna. Proto vymeťte sklep, odstraňte nánosy prachu, dohustěte, promažte řetěz. Dejte pokladům ve vašich sklepech ještě šanci a přijeďte zavzpomínat na doby, kdy ten váš retro stroj byl ještě Jedničkou…

Více fotek galerie.