Výlety

Z Úval na Colle delle Finestre

 

 http://www.youtube.com/watch?v=_B_QNGbH_r8

Díky nezdolné vytrvalosti a vlezlosti, podařilo se mi letos získat místo na VIP zájezdu cyklistů z Úval do francouzských a italských Alp. Sportovně náročné výjezdy, těsně pod zasněžené vrcholy třítisícovek, byly lahůdkou pro obajkovaného silničáře bez větších terénních ambicí. 

 Těžko vybrat, která z etap byla tou top, zda vyjížďka na oběd přes Colle delle Finestre, kde v roce 2005 vyhrál VP na Giru Danilo de Luca http://www.youtube.com/watch?v=zOD5ouvWxVk, nebo výšlap kolem vodopádů na Sommelier. 


 Úvaláci jsou přátelský a společenský klub, který se vyznačuje velkou rozmanitostí -  hlavně věkovou. Na cestě vzhůru se obvykle dělí do družstev:

Družstvo A (masters) jezdí na čele ve složení: štíhlí a svižní staříci Jindra (67), Strejda (66) a jako dozor Radek, všichni mají najeto, dobrou kondici a v kempu maximálně 1pivo/ den.

Družstvo B (veteráni) Dan, Bizon – silničáři, kteří si zkazili postavy v „posilovně“ na Hradešíně a tak jim to moc nejede do kopce. Rádi u ionťáku vzpomínají na svou závodní kariéru na úvaláckém Šternberku. Doplňuje je jediná žena v týmu Jana, která by ráda víc fotila, ale protože se pořád závodí, tak se nikde nestaví.

Družstvo D (pijáci pastisu) Oldman a Rejža – praví vytrvalci, kteří i na té nejkratší trati dokáží strávit neuvěřitelně dlouhý čas. Jejich soudržnost prověřila bouřka s vichřicí a krupkami ve 2500 metrech  - nezvládli to, rozpadli se.

Samostatně se pohybuje skupina omladiny, která si své přezdívky bude muset teprve vyjezdit. Já dostal přezdívku Zdeněk, když Oldman poznamenal: Zdenku máš ho venku – a už mi to zůstalo.