Výlety

RUDÁ ŘIŤ 2012 – do Kolína kolem koz

Letošní první Rudá Řiť se nám vydařila přesně podle RŘ pravidel: Určili jsme jen přibližný směr podle meteoradaru – severovýchod, zabalili pár drobností do rámových trojúhelníků a sešli se na startu v plně sestavě: Já a brácha.

 

 

 

 

 

Jeli jsme přes Loučeň a Dětenice zadem po okreskách do Sobotky a pak dál s menšími obtížemi do Vyskeře, kde jsme nocovali. Ráno s větrem v zádech na jihovýchod do Nechanic a pak proti větru do Chlumce nad Cidlinou a Kolína. Trasa je částečně zaznamenána v GPS souřadnicích na endomondo.com – než mi došla baterka v mobilu.

Zážitky z cesty:

 V Dětenicích jsme žrali kachnu a chlastali pivo, které jsme pak močkali v močkárně.

Ve Vyskeři Petr obtěžoval místní kapelu, aby mu půjčili kytaru, že je na ní naučí hrát. Nepůjčili mu nic, ze žalu vypil 6 piv a 1 rum.

Večer jsme zjistili, že naše úsporné balení cestovních zavazadel dosáhlo své vrcholné fáze:

Krásný výhled ráno na Trosky: vlevo Trosky, uprostřed troska, vpravo Krkonoše pod sněhem.

V Chlumci jsme navštívili military bar: Na zdi visí Ludvík Svoboda vedle Ericha von Mainsteina. Napravo od nich je Českou armádou právě vyřazovaný, padesát let starý, samopal vzor 58 - ráže 7,62 - verze pádlo.

Vyjížďka měla i kulturně-politicko-ekologický rozměr: Kozí farma Standy Pence www.kozy.cz. Kozy jsme neviděli, byly holky zrovna na pastvě. Místo nich nám Standa, k naší radosti, předvedl svou sbírku kol. Šel z ní mráz po zádech: Stando, proboha, co se stalo s těmi cyklisty?